SMD1812B150TF/12
Manufacturer:
Brightking Electronic
Mfr.Part #:
SMD1812B150TF/12
Datasheet:
Description:
PTC Resettable Fuses 1812(4532 Metric) SMD/SMT Hold Current:1.5 A Voltage Rating:12 V Trip Current:3 A
ParameterValue
Trip Current3 A
Maximum Resistance 1 Hour (R1max)120 mΩ
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature85 °C
Time to Trip500 ms
Max Current Rating100 A
Minimum Resistance Initial (Rmin)40 mΩ
Voltage Rating12 V
Thickness1.8 mm
PackagingReel
Hold Current1.5 A